Alışveriş Adımları

Alışveriş Adımları

Yazar: Uğur Zemin Okunma Sayısı: 3385 Yayınlanma Tarihi 01 Aug 2017 Yorum: 0

Sanal mağazamızda satılan ürünler nitelikleri itibariyle normal bir eticaret sayfasında görebileceğinizden farklıdır. Yani bir cep telefonu, diz üstü bilgisayar gibi hacmi, boyutu önceden belli olan ürünlere pek benzemez. Pek çok ürün müşteri ihtiyacına göre kesilerek satıldığından, kimin ne miktarda alım yapacağını önceden bilmemizin mümkünü yoktur. Ürün sayfalarında elimizden geldiğince açıklama eklemeye gayret ettik ancak yine de bu klavuzu hazırlamaya karar verdik.

İlk olarak yine yardımcı olacağını umduğumuz "Ölçü Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz" blog sayfasına bakmanızı ve hangi miktarda ürün istediğimizi tam olarak belirlemekte fayda var.  Web sitemiz mobil uyumlu olmakla birlikte, cep telefonun ekran büyüklüğünün yaratacağı olası gözden kaçırma durumlarını önlemek adına masa üstü bilgisayardan işlemlerinizi yapmanız daha doğru olacaktır.

Kesilerek satışı yapılan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler

Bu grup ürünler duvardan duvara halı, suni çim halı ve pvc rulo yer döşemeleridir. Bu gruba dahil yüzlerce üründen sadece Elsan beyaz halıfleks ürünü hariç, diğerlerinin tamamı m2 bazında satılırlar. Sadece Elsan Beyaz halıfleks ürünü kesilmeden top halinde satılır. Renginden dolayı bu şekilde olması uygun görülmüştür. Görünen fiyatların tamamı ürünün 1 m2 birim fiyatlarıdır. Rulo enleri ne olursa olsun hep 1 m2 birim fiyatı yazılmıştır. Şu durum sıkça karşımıza çıkmaktadır. Örneğin rulo eni 2 mt olan ve birim fiyatı 15 TL olan bir ürüne bakan müşterimiz -bazen- ürünün her bir 1 mt rulosunun 15 TL olduğunu sanabiliyor. Kesilerek satılan ürünlerin rulo enlerini bozamayacağımızdan, örneğin m2 si 15 TL olan bir ürünün her bir mt si ( 1 mt * 2 mt) 2 m2 sayılacağından fiyatıda 15 TL * 2 m2 = 30 TL olacaktır. Kısaca size toplamda o üründen kaç m2 gerekiyorsa sepete bu değeri yazmalısınız.

Laminat Parke Grubundaki Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laminat parkeler önceden belli bir paket içeriğine sahiptirler. Bu değerler ürün sayfalarında özellikler kısmında yazmaktadır. 1 paket parke bazı markalarda 1,85 m2 iken, diğer markada 1,60 m2 olabilmektedir. Yine kesilerek satışı yaptığımız ürünlerde olduğu gibi laminat parke fiyatlandırmamız da 1 m2 esasına göredir. Yani parke ürün sayfasında gördüğünüz fiyatlar, o ürünün 1 m2 satış fiyatıdır. Paket fiyatı değildir. İhtiyacınızı belirledikten sonra miktar alanına bu değeri girmeniz gerekmektedir. Süpürgelik ve taban malzemesini almak isterseniz Yardımcı Malzemeler kategorimizden bakıp, seçip alabilirsiniz.

Minimum Sipariş Miktarı

Baktığınız ürün sayfası açıldığında  o ürünle ilgili minimum sipariş miktarını görürsünüz. Bu değerler o ürünün en az satış rakamını gösterir. Bu miktarın altında alım yapmaya çalıştığınızda sistem sizi uyaracaktır. En az bu miktarlar kadar veya bu rakamdan fazla ürün satın alabilirsiniz.

Miktar tamam ise

Ürün ihtiyacınızı belirlediğiniz, ürünü beğendiniz ve size gereken miktar kadar sepetinize eklediniz ve alışveriş ödemesi yapmak üzere kasaya geldiniz. Bu aşamada sizden ad, soyad adres gibi bilgler istenecektir. Kolaylık olması açısından tüm alışveriş tamamlama aşamaları tek sayfaya indirilmiştir. Kargo hesaplaması ile ilgili ayrıntılara Sevkiyat sayfamızdan bakabilirsiniz. Ödeme metodu olarak dilerseniz banka havalesi seçeneceğini, dilerseniz kredi kartı ile ödemeyi seçebilirsiniz. Tüm sitemiz SSL sertifikasına sahiptir. Gireceğiniz her türlü bilgi koruma altındadır. Bunu sitemiz açıkken tarayıcınızda adres satırının sol tarafında görebilirsiniz.

Teslim Süreleri

İş günleri saat 13'e kadar olan işlemleri aynı gün sevk edebiliyoruz. Ancak ambar firmaları ile çalıştığımızdan ender olarak ta olsa toplama araçları dolabiliyor ve ertesi güne bırakabiliyorlar. Bunun yanında stokta var olarak görünmesine rağmen, imalattan gelip daha sonra sevk ettiğimiz ürünler de olabiliyor. Bu gruba yüksek fiyatlı tüylü halı kategorisini ekleyebiliriz. Satışını yaptığımız ürünlerle ilgili yüksek stok miktarımız olmasına rağmen, ender durumlarda aksaklık yaşanabiliyor. Böyle bir aksaklık durumunda sizinle vakit kaybetmeden irtibata geçeceğimizi, durumu bildireceğimizi ve tercihleriniz doğrultusunda hareket edeceğimizi garanti ederiz.

İyi alışverişler dileriz.

Benzer Konular