Firmamız ETBİS sistemine kayıtlıdır

Firmamız ETBİS sistemine kayıtlıdır

Yazar: Uğur Zemin Okunma Sayısı: 3267 Yayınlanma Tarihi 06 Feb 2018 Yorum: 0

TC Gümrük ve Ticaret Bakanlığı eticaret işlemlerinin daha güvenli hale getirilmesi amacıtla kısa adı ETBİS olan Elektronik Ticaret Bilgi Platformu uygulamasını hizmete soktu. Buna göre eticaret siteleri üzerinden satış yapan işletmeler bu platforma kayıt olarak -varsa- kayıt dışı işlemlerin önüne geçmeyi amaçlanıyor. Bu platforma kayıt olmak için vergi kaydının olmasından tutunda, ticaret odası, kep adresi gibi pek çok kayıt zorunluluğu var. 

FİRMAMIZ ETBİS SİSTEMİNE KAYITLIDIR

Bu platforma kayıt olan firmaların yerleşik firma oldukları, her türlü vergisel ve diğer yasal zorunluluk kapsamında gerekli kuruluşlara üye oldukları, yapılan kredi kartı ödeme işlemleri için sitelerinin güvenli oldukları, diğer kişisel verilerin korunduğu anlamına gelmektedir.

Günümüzde eticaret güvene dayalı bir olaydır. Çeşitli medya haberlerinden okuduğumuz, gördüğümüz kadarıyla dolandırıcılık olaylarının da sıkça yaşandığı bir ortamdır. Yasalarla, yönetmeliklerle her geçen gün bu tip olumsuzlukların giderilmesi amacıyla çeşitli önlemler alınmaktadır. ETBİS bunun son örneğidir. Firmamız 2007 yılından beri eticaret üzerinde işlem yapmaktadır. Gururla belirtmek isteriz ki, bu güne kadar tek bir müşterimize dahi mağduriyet yaşatmadık. 

Bizi tercih ve tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Aşağıdaki QR code ile sitemizin güvenliğini kontrol edebilirsini<