En başta şunu belirtmekte fayda var. Firmamız aşağıdaki sebeplerle suya dayanıklı parke denilen malzemeyi satmamaktadır.

Piyasada % 100 suya dayanıklı laminat parke, aqua swing veya sudan etkilenmeyen laminat parke adı altında reklam ve satışı yapılan ürünün aslında petrol esaslı polimer yapısı olan pvc, muşamba türü % 100 plastik ürünler olduğunu bilmemiz gerekir.

% 100 suya dayanıklı laminat parke ürünü ile ilgili gözden kaçırmamanız gereken en önemli nokta sudan etkilenmeyen laminat parke diye satılan ürünlerin herhangi bir ürün özelliğinin belirtilmemesi veya ürün içeriği hakkında herhangi bir bilgi verilmemesidir. Buda % 100 suya dayanıklı laminat parke diye satılan ürünün tamamen bir pazarlama taktiği olarak kullanılıp, müşterilerin yanlış yönlendirilmesi ve bilinç altına etki edilmesidir.

Oysaki laminat parke veya parke denince aklımıza ahşap ve türevleri gelmektedir. (masif parke, lamine parke, laminat parke) hepsinin ortak ham maddesi ağaç ve ağaç ürünleridir. Herhangi bir ahşap esaslı ürünün (laminat parke, lamine parke, masif parke) suya aşırı derecede maruz kalması durumunda şişmemesi mümkün değildir. Ancak bu normal paspas temizliği veya yoğun olmayan basit su dökülmelerinde ahşap esaslı parkenin zarar göreceği anlamına gelmez.

Her şeyden önce zemin ürünleri üretici firmalarının üretmiş olduğu laminat parke ürünlerini nem ve suya karşı ne kadara dayanıklı olduğunu ürünlerin teknik özelliklerinde belirtilerek nihai kullanıcıları doğru yönlendirmesi gerekmektedir.

Ahşap malzeme dururken, içeriğinde tam olarak ne olduğu belli olmayan ve hemen hemen en kaliteli laminat parkeden dahi daha pahalı satılan bu tip ürünleri tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu ürünleri bizzat satmamakla birlikte bir süre sonra koku yaptığı için ahşap parke ile değiştirmek isteyen çok sayıda müşterimiz mevcuttur.